پرسش‌های متداول

چگونه مقاله خود را برای نشریه تحقیقات اقتصادی ارسال کنیم؟

با مراجعه به سامانه نشریات علمی - پژوهشی دانشگاه تهران – دانشکده اقتصاد به آدرس jte.ut.ac.ir و ثبت نام در این سامانه و وارد کردن کلیه مشخصات و تایید و ذخیره اطلاعات، رمز ورود به سامانه به صندوق پست الکترونیکی شما ارسال می گردد که برای دستیابی به رمز ورود به آدرس پست الکترونیکی خود مراجعه کنید.
توجه:ممکن است این نامه در قسمت SPAM صندوق پست الکترونیکی شما قرار گرفته شده باشد.
در قسمت ارسال مقاله نام کاربر و رمز عبور را وارد کرده و مقاله را بارگذاری کرده و تایید و ارسال فرمایید.

چگونه مقاله ارسالی را پی گیری کنم ؟

فقط نویسنده مسئول مقاله می تواند آخرین وضعیت مقاله را در پرونده مقاله مشاهده کند، هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مسئول اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می توانند از طریق نویسنده مسئول در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند و در صورتی که سئوال و یا مشکلی وجود داشته باشد از طریق تماس مطرح فرمایید.

چگونه می توانم با سردبیر، دبیر تخصصی و کارشناس نشریه در تماس باشیم؟

بر اساس قوانین اداره انتشارات، کارشناس این اداره از ارائه شماره تماسهای شخصی خود منع شده‌اند. ابتدا پاسخ پرسشهای خود را در پرسشهای متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق سامانه سئوال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف یک روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد. تنها اطلاعاتی که از طریق سامانه و ایمیل انتشارات به نویسندگان ارسال می‌شود مورد تایید اداره انتشارات است و صحبتهای حضوری و تلفنی قابل استناد نیست.

اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

1. پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت شرایط پذیرش توسط کارشناس نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، شرایط پذیرش مقاله را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).
2. در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت.
3. پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. فرآیند داوری مقالات بدین شرح است:
1. اگر دو داور مقاله را رد کنند، مقاله رد خواهد شد.
2. اگر نظر دو داور بازنگری کلی مقاله باشد مقاله برای بازنگری به نویسنده داده خواهد شد.
3. اگر نظر یک داور بازنگری کلی و داور دیگر رد مقاله باشد، مقاله به داور سوم ارسال و با توجه به نظر داور سوم بر اساس مورد 1 و 2 تصمیم گرفته خواهد شد.
4. پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد.
هر هفته ایمیلی برای یادآوری به داوران ارسال می‌شود و در صورت عدم داوری مقاله پس از 45 روز، مقاله از داور پس گرفته شده و به داور جدید داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه حدود 6 ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

چگونه می‌توانم مشترک نشریه گردیم؟

نشریه‎ها فقط به صورت دیجیتالی منتشر می‎شوند و نسخه الکترونیکی بر روی سامانه‎های مذکور به صورت رایگان قابل دریافت است.

آیا ارسال مقاله به نشریه هزینه دارد؟

خیر هزینه ای برای نویسنده مقاله ندارد.

هزینه داوری و چاپ مقاله

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 

چگونه مقاله خود را ارسال کنیم؟

قالب قابل قبول برای ارسال مقاله

 Economic Researchaccepts Microsoft Word, and Excel files for graphics submission. High-resolution JPGs are acceptable for photos only. We encourage authors to submit color photos and graphics.

What if the language, grammar or structure of the paper is very bad?

What if referee doesn’t feel qualified to review the research?

If reviewer found the plagiarism or found the same content elsewhere before - what should reviewer do?

What happens if one review conflicts with that of another reviewer?

How often does the journal get published?

How many manuscripts can any author submit?